# 27.8.08- Jak jsme s Mártíkem překonali velkou kaluž

18. prosince 2008 v 13:28 | ©Jurášek |  My horsy diary

Dnes jsem byla s Mártíčkem na vyjížďce. Na nezapomenutelné vyjížďce na kterou nikdy nezapomenu. Jeden z nejlepších dní u koní s Mártíkem.
Vyjížďka měla příjemné zakončení...
P.S.: Já to chlupatý, špinavý, bílý zvíře prostě miluju! :-*
Velká kaluž překonána
Začínalo to jako jedna úplně obyčejná vyjížďka. Mártík byl suprový, krásně chodil, ze začátku trošinku spinkal, ale to by nebyl prostě on :) Počasí bylo akorát, a tak se ani koně tolik nepotili. Na dvou loukách jsme cválali. Márty ze začátku chtěl dohnat ostatní, ale to jsem mu nedovolila, jinak by z toho byl pěkný "karambol", zlomeniny, atd. Takže pochopil, že může cválat, ale ne naplný pecky. Jsme si nechali vždy mezeru (trošku větší) a tu vždycky docválaval jak nejrychleji mohl, ale potom jsme klidně cválali krajinou... Prostě krása. Vždycky si ten cval venku, tak užívám, ale mrzí mě že to nejde popsat tak dokonale, jak to doopravdy dokonalý je :-) Potom jsme je nechali dýl jít jenom krokem, aby si trošku oddychli. Potkali jsme cestou i jinýho koně. Márty na něj koukal a moc se mu nelíbil, málem by uskočil buď na toho koně a nebo i se mnou do vody xD
No a potom když jsme už šli směr stáje, tak jsme se ještě zastavili u rybníka. Nevěděla jsem co bude Márty dělat, do rybníka chodí, ale louží se bojí a nikdy do nich dobrovolně sám nevkročí. A tak jsme tedy šli do rybníka a on? Naprosto suprový... Byla jsem v jezdeckym, ale naštěstím jsem měla pérka, takže mi do nich neprotekla voda a trošku jsem měla ve vodě chapsy :D Ale Márty si to užíval... Cákal tam předníma nohama a koukal jak ta voda stříká všude okolo něj. Vodu si vždycky načechral, že všude byli bublinky a potom se vítězně napil :D A tak to pořád dokola opakoval... Byla s ním sranda. Nakonec si ještě utrhl svačinku (čerstvá zelená travička, jakoby nechodil do výběhu :D). Jedno uškubnutí (nebo dvě?) jsem mu dovolila, ale před tím a potom nebylo ani jedno!
Zpátky domů jsme jeli trošku mokrý, ale šťastný. Myslím, že se dnešek Mártíkovi líbil. A mě? O tom neni pochyb... :D
Ve stáji dostal chleba, seno a + 3 jablkový mňamky za statečnost, že překonal tááák velikou, hlubokou louži ;)


P.S.: Fotky bohužel nejsou :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama