7.2. 09 Jak nás honil čertík! :-)

22. února 2009 v 18:10 | ©Jurášek
Ano... Malý a roztomilý čertík kdo že to byl? To se dozvíte v článku...

Byl víkend... Tak jsem přijela samozřejmě dřív a ne jako vždy ze školy a samý fofr... :/
Vyhřebelcovala jsem Vrbinku. I když to nebyl Márty užívala jsem si to... (To je vyprávění na dýl, a tak možná příště). Jemně jsem ji čistila hřbílkem, protože ona moc od bahna nebývá jako někdo, viď Márty? :D Skontrolovali jsme kopýtka a z ocasu a hřívy vytáhli pár bodláků.
Potom jsem ji nejdřív trochu v ruce ohřála udidlo, protože bylo trošku zmrzlý a dala udělali jsem "ham!" :) Na hřbet jsme dali sedlo a urovnali beránek, zapli podbřišník na první dírku a byli jsme hotoví! ;)
Po chvilce udělali holky i Mártyho a Holču a mohlo se vyrazit...

Já jsem si vzala Mártyho, upravila jsem si třmeny, dotáhla podbřišník a nasedla jsem. Všechno jsem ještě skontrolovala a když tak udělali všichni mohli jsme jet.
Vyrazili jsme asfaltovou cestou a pochvilce jsme se dali na cestu okolo lesíka. A dál jsme se vydali přes golfové hřiště, kde povrch moc kvalitní nebyl.
Jeli jsme přes louky, přes lesy, přes sníh, přes led kam nás nohy vedli. :) Nebyla to nijak zajímavá vyjížďka, ale já jsem si ji i tak užívala na hřbetě bílého oře! :-)
Když už jsme se vraceli loukou a klusali jsme (dnešní vyjížďka nebyla stvořená pro cval, protože sníh a led nám v tom bránil :/), tak jsem z dáli viděli koně na hřbetě s majitelkou a vedle malý černý shetlandský pony! Bez ohlávky uplně na volno. My jsme zvolnili tempo do kroku a pozdějš do zastavení, protože se k nám to tmavé stvoření blížilo, Márty začal být nervozní a chystal se ochránit před tím ďáblíkem. No, a tak vzal čáru cvalem (tryskem? :D) do dáli a ten shetland za náma... Já jsem se v jednu chvíli nakláněla doprava a doprava a pořád doprava. Stále jsem vyrovnávala a nakonec zaujala pozornost Holinka a tak jsme zastavili a "zaparkovali" jsme podle mě na bezpečné místo, i když pořád to Mártyho lákalo pryč od něho. Nakonec jsme se ledovou cestou vydali domů a ten uličník na druhou opačnou stranu. Všichni jsme to přežili a nikomu se nic naštěstí nestalo....
Doma jsme koně odstrojili a skontrolovali kopyta. Dostali večeři a dostali dobrou noc. :-*

Teďka se tomu všemu směju, ale do smíchu mi opravdu nebylo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rozeta | Web | 23. února 2009 v 5:51 | Reagovat

jatá to bych chtěla vidět takovej kůň a bojí se pidi shatlanda XD

2 ©Jurášek► MAJITELKA my-horsy-diary ♥ | E-mail | 23. února 2009 v 17:13 | Reagovat

No, tak ono nejde ani o výšku. Někdy se i člověk může bát shetlanda a shirovi bude klidně sedět pod břichem. :)

3 Hany | Web | 24. února 2009 v 17:34 | Reagovat

Čauky, u mě  na blogu je soutěž o nej fotku- arabského plnokrevníka, pokus chceš můžeš se zapojit, hodnotit budu já, takže nemusis shánět hlasy, tak se zatim mej papa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama