Svinčice 2009- trikové ježdění

1. listopadu 2009 v 12:43 | ©Jurášek
Dne 17.10. 2009 se ve Svinčicích na Mostecku konali závody v trikovém ježdění + doplněný porgram samotnými Svinčicemi. Tento den byla, ale krutá zima. Jen škoda, že nesněželo či nepršelo a bylo by to kompletní. Ale jak se říká, že něco zlé je pro něco dobré, tak to platilo i v této chvíli. Zimou byli odrazeni spousta potenciálních diváků, a tak na tribunách nebylo přeplněno.

 To jsou naši dva "kočároví siláci" :-))
 Jako první při vstupu musel každého překvapit kočár zapřežený dvoumi nádhernými bělouši. Byla radost na ně pohledět. Byli takoví sváteční, i když neměli zrovna na sobě kravatu. :D
Největší radostí bylo pro mě zjištění, že vozí lidi co tam přijdou. Kdo by neokusil? Já mezi ně nepatřila ... A tak už jsem i s taťkou seděla na sedačce. A mohli jsme vyjet. Nejdříve krokem po asfaltové cestě. Okusili jsme i klus, který jsem zažila v kočáru poprvé. :) Byla to nádhera. Klapot podkov a pod námi krajina. Jen škoda, že jsem neměla čepici, "tam nahoře" to pěkně fučelo. :D

Při trikovém ježdění nesmí být strach, ale musí převládat dobrá nálada a chuť! :)

Po krásné kočárové vyjížďce jsme si vybrali hlavní tribunu a už jsme čekali na tu očekávanou "show." Koně a jezdci se v prostorné hale připravovali a já nedočkavostí málem pukla. :D Tak jsem mezi tím sledovala jak se připravují. Nejvíc mě, ale uchvátilo nasedání jednoho z jezdců. Nasedl kotrmelcem, usadil se na poprvé opačným směrem v sedle a jak ve vzduchu těmi nohy a vším tělem kroutil to bylo neuvěřitelné. :)
Po pár minutách představení začalo doplňkovým programem. A byl tím HORSEMANSHIP. Vešla do haly sama žena a chvíli nic, za chvilku jaký si malý piňda (dítě), které mělo v ruce vodítko a za ním krásný bělouš (ach ti bělouši...). Dítě došlo do středu jízdárny a začal s koněm předvádět co se naučili. "Kroužením" (nevím jak to vysvětlit, názorná ukázka by byla lepší) vodítka začal kůň ustupovat, pak si ho pomocí vodítka zas přivolal a tak to udělal párkrát za sebou. A sklidili potlesk. Následně začala s koněm pracovat žena, dítě by za jejími zády a pracovali vlastně spolu. Kůň si stoupl na bedýnku předními nohy a všichni 3 (vlastně kůň ne :D) nám zamávali. A nakonec si bělouš lehl na bok a oni na něm sedíc se s námi rozloučili.

Následoval další program s drezurními cviky. Jako např. vzpínání, klus na místě, ...

I ženy jsou odvážné kaskadérky. :-)

A už se začínalo samotným trikovým ježděním...
Startujících bylo myslím, že 10. Všichni (jak koně tak jezdci) byli perfektní. Nejdříve se nám dvoji představili a potom se mohlo začít bojovat o tři poháry ležící na stolečku poroty. :)
Mohli jsme vidět stojky, hlavu jezdce směrem k zemi a to vše v plném trysku, zkrátka spousta kaskadérkých kousků. Byla samozřejmě i chybička, kdy jezdec spadl či měl problémy se vrátit v trysku do sedla.
Když se po cca hodině všichni jezdci představili své umění, tak následoval další program a to živé překážky. Kdy lidé dželi kavalety a dva jezdci s koňmi je přeskakovali. Vlastně úplně lehké, ale něco na tom bude... :)
Následovalo vystoupení Kůň & pes, kdy měl pes přeskakovat překážky a to ho tak chytlo, že nerozuměl ostatním povelům a jen si zvesela skákal. :)) Ale i tak sklidil obrovský potlesk a hlavně smích, ale v tom dobrém slova smyslu.
Následovalo lasovaní a vystoupení s biči, které bylo tak hlasité, že jste ho snad museli slyšet i vy doma. :D

Sláva vítězům, čest poraženým! ;)

Když porota po velkém zvážení vybrala pouze 3 vítěze, tak se mohlo začít s udílením cen. Fandila jsem dvojici ve které byl měnší grošovaný pony. Měli své chyby, ale zkrátka jsem jim držela palce. :) Bohužel jak jsem tušila, tak nevyhráli... :(
Ale měla i tak radost. Vítězem se stali opět bělouši. Ano, opravdu! Máte tu i důkaz v podobě fotografie. :)
AŤ ŽIJOU BĚLOUŠOVÉ!

No, a to byl konec celého představení a jednoho krásného odpoledne u koní ... 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daggy | Web | 2. listopadu 2009 v 17:16 | Reagovat

Ta poslední fotka vážně nemá chybu. Ti pánové jako by vypadli z Mrazíka!
Jinak moc pěkný nápad na záhlaví! Chválím! :)

2 Žirafka | Web | 3. listopadu 2009 v 19:33 | Reagovat

To jo no. ALe zase abych teď kvůli bublifuku lítala do lékárny. No. Nevim :D

3 Žirafka | Web | 3. listopadu 2009 v 19:40 | Reagovat

To taky. Prostě tím jazykem nepřemýšlíme. :-(, prostě čeština nás brzdí, ale je to krásný jazyk :-)

4 Žirafka | Web | 4. listopadu 2009 v 17:27 | Reagovat

Vy taky říkáte rožni? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama