Můžu si říct: To bylo minulý rok ...

1. ledna 2010 v 18:29 | ©Jurášek |  Svět v objektivu
Konec roku, konec jednoho psání za datem 09, pořád se mi to zdá jak si divné. Letošního, teda minulého (prostě včerejšího) Silvestra jsem prožívala, tak nějak trochu jinak než roky předešlé. Pokaždé jsem vzpomínala co se za ten rok událo a neudálo, ale teď to bylo jiný.
Přemýšlela jsem nad věcma dobrýma co se odehráli, ale vždycky se mi vybavili události špatné, které to dobré přebili.
Ale nedokážu říct co bylo pro mě nejhorší... Smrt? Odchod? Hádka? Odloučení?
Ale jedno co je pro mě zásadní, zásadní pro můj život, je odchod. V tom tučně vytištěném to zní jako to nejméně bolestivé, ale opak je pravdou.
Byl to můj vlastní odchod a myšlenka z mého vlastního mozku. Stále tomu nemůžu uvěřit. Je to prostě přirovnání: "Hodit ho do vody a ať se naučí plavat!" Asi tak nějak podobně jsem se cítila já.
Všechno s tou bandou bylo poprvé, vše co jsem v koňském světě jednou zažila bylo s nima. Dobře, všechno ne, ale převážně ano. První hodina na jízdárně, první vyjížďka, jízda bez lonže, klus, vyjížďka, cval,první pád, letní tábor, pomenší skoky, plavení, první sníh, smrt, odloučení, ... Bylo toho nespočítaně hodně. Ty zážitky, které mi nikdo nevezme. První koňská láska, která stále a stále trvá a trvat bude. To, že jsem zamilovala do běloušů ač se mi před tím vůbec nelíbili, dávala jsem přednost vraníkům.
Takhle koňská "éra" života je zkrátka nelítostně za mnou. Ale musí se zkrátka hledat nové začátky, život by byl jednotvárný. Ale někdy by se mi ta jednotvárnost sakra líbila- s tím už nic neuděláme.
A tak jen už budu vzpomínat a to krásné překryje to špatné. Ano tady je ta možnost.


Rok 2009 se pro mě stal takovou časovou přímkou kde dost věcí skončilo ...Chtěla jsem prohlásit: "Přála bych si vymazat rok 2009 z mého života."
Neprohlásím to ... I to špatné k tomu životu patří a byli tam i ty hezké chvilky. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama