Úvahy

Koňská pochvala

28. února 2010 v 20:53 | ©Jurášek
Koňská pochvala... Co si pod tím asi představíte, o čem si teďka myslíte, že tento článek zase bude? Zajímalo by mě to. Ale do hlavy nevidim a ještě k tomu na takovou dálku. :D

Snad všichni co někdy seděli na koňském hřbetě pochválili svého oře pod sebou, který nesl celou jejich váhu. Chtěli mu tím tak projevit jak je šikovný, milý, rychlý, nelekavý, krásný, abůhvícoještě... Ale jedno mi do hlavy ne a ne naskočit!
Když sedím na koni a krokujeme posledních pár koleček, tak dívky (jo i chlapi, ale tak zní to líp) pochvalujou své koně za odvedenou práci (to proč se kůň chváli až na konci jezdecké hodiny jsem ještě nepochopila, ale co už). Řeknete si, že na tom není nic divného a já ti človíčci jsou strašně milí. Ale představte si na chvilku, že jste koněm a někdo nad vámi vám rukou plácá po krku až se to rozlíhá kilometry daleko (přehnáno). Jak by to bylo příjemné vám? Přiznám se, že mě moc teda ne.
Koně jsem takto pochválila snad jednou? A to jen mírně, protože se mi to zdálo divný a představila jsem si na místo koně sebe. Až jsem se v jedné chytré knize o přirozené komunikaci (horsemanship) dočetla, blablablablabla, ale vyplývá z toho, že kůň odcení ppodrbání na kštici či obyčejné pohlazení po srsti. I mě se to zdá příjemnější. Sice mezi koňáky vypadám, tak trochu jako exot, když koně nepoplácám a chválím ho za pomalu každý dobře provedený cvik v průběhu jezdecké hodiny. Proč koně chválit jen na konci? Ať si uvědomí co udělal dobře a co se mu povedlo. Ať aspoň on má sebevědomí. :)
A co z toho plyne? Koně poplácám jen vyjímečně. A to když chci dát najevo "ty si pašák!" Zkrátka jako vám když někdo poplácá po ramenou za dobře odvedenou práci.

Tak nechme to koňské poplácávání na Velkou pardubickou a podobné akcičky. ;)

Proč si TO lidé myslí?

19. září 2009 v 19:40 | ©Jurášek
Co bude dnešním tématem? Přimělo mě k tomuto článku pár lidí z mého blízkého okolí...
Právě jsem druhým rokem na SŠ, a tak si každý myslí jak je škola těžká a zabírá tolika času. Ano, není to zrovna lehké to bych musela lhát. Ale když Vám asi 6 člověk během 14 dnů řekne větu tipu: " Ještě chodíš ke koním, když máš hodně učení ve škole?" A já jen naježeně odpovím: "Jo, ke koním stále chodím!" A nejradši bych ho probodla nepřátelským pohledem!
Nechápu jak si někdo může myslet, že se dá něčeho/někoho vzdát během pár hodin a myslet si, že se to nedá zvládnout. Spousta lidí chodí do práce plus má své koníčky (motorka, malování, psaní příběhů, běhání v parku, posilovna, atd.), ale má tu činnost rád, provozuje ji už nějaký ten pátek a nedovedl by si život bez ni představit. Sice mu to stěžuje práci, ale zároveň si odpočine, vypne a zkrátka RELAX ...

A tak je to i se mnou ... Koně a vše kolem nich strašně miluju a nevzdala bych se těch nádherných tvorů! Jsou mou minulostí, současností a doufám, že i mou minulostí. Nevzdám se jich a přeji si vedle nich ze stárnout.

Tak kdyby jste mi někdo opět chtěl pokládat opět takovou hloupou otázku, tak tady máte odpověď.

S pozdravem Jurášek

P.S.: Považuji se za koňáka!
 
 

Reklama